logo

Cukrzyca - wiem co czujesz

By | niedziela, stycznia 26, 2014 Leave a Comment
cukrzyca typu1


Drogi Rodzicu!

Pewnie właśnie wróciłeś ze szpitala, gdzie spędziłeś kilka ostatnich dni na oddziale diabetologicznym i zastanawiasz się co będzie dalej z Twoim dzieckiem. Doskonale Cię rozumiem. Dla każdego rodzica informacja o chorobie przewlekłej (a według mnie nie ma mniej lub bardziej poważnych chorób przewlekłych u dzieci, bo wszystkie budzą przerażenie przynajmniej na początku), to szok.

Ze mną też tak było. Kiedy okazało się, że muszę pędzić z moim dzieckiem – odwodnionym, wychudzonym i słabym – do szpitala na oddział diabetologiczny, dziesiątki myśli przemykały mi przez głowę. Szpital to miejsce, które każdy z nas najchętniej omijałby szerokim łukiem. Niestety nie zawsze można go uniknąć. Dlatego teraz najważniejsze jest, abyś zrozumiał, że to właśnie oddział diabetologiczny i personel, który na nim pracuje jest właśnie dla Ciebie. Tutaj powinieneś otrzymać wsparcie a przede wszystkim wiedzę oraz narzędzia, które pomogą Wam (czyli Tobie i twojemu Dziecku) żyć normalnie! Bardzo ważne jest, aby dowiedział się jak wygląda dieta cukrzyka i na jakie próby może Was wystawić cukrzyca typu 1.

Chciałabym Ci napisać z jakimi pytaniami i wątpliwościami przyszło mi się zmierzyć, kiedy pierwszy raz i zupełnie z zaskoczenia trafiliśmy do szpitala. Założę się, że Tobie również wszystkie one przemknęły przez głowę i cisną się na usta :)

Czy jesteś gotowy by razem ze mną wyruszyć w tę słodko-gorzką podróż??

Nowszy post Strona główna

0 komentarze :