logo

TOP5: Książki dla chłopców

By | poniedziałek, grudnia 01, 2014 3 comments

Nie napiszę, jakie książki są idealne dla dziewczynek. Pokażę za to, co znajduje się w naszej biblioteczce i bez czego nie wyobrażamy sobie wieczornego czytania. Książki dla chłopców - na niektóre z nich Franek jest jeszcze za mały, ale interesują go bardzo. W końcu nie ma nic piękniejszego, niż przeniesienie dziecka w świat prawdziwych męskich historii, pełnych marzeń, podróży i przygód, które możemy wspólnie przeżyć! I wiecie co? Ja wolę sto razy bardziej książki Frania, niż dziewczęce pitu pitu :P


Nie wskażę, która z nich jest najlepsza i najpiękniejsza. Mnie podobają się wszystkie i każda z nich jest wspaniałym prezentem dla chłopca. Niezależnie od wieku.

"Najpiękniejsze opowiadania dla chłopców" Wydawnictwo Olesiejuk


Ogromnym sentymentem darzę "Najpiękniejsze opowiadania dla chłopców", które Franio otrzymał w dniu swoich pierwszych urodzin od mojej przyjaciółki. Mnie książka zachwyciła od razu, a Franio teraz odkrywa jej prawdziwe uroki. Czytam mu o Robin Hoodzie i Podróżach Guliwera. A opowieść "W 80 dni dookoła świata" jest naszą ulubioną. Do tego książka jest opatrzona wspaniałymi ilustracjami a całość wymyślono tak, żeby chłopiec nie zdążył się znudzić. No i piękna oprawa sprawia, że książka wygląda naprawdę magicznie i jest piękna! Naprawdę polecam - z czystym sumieniem!


"Bolek i Lolek. Młodzi detektywi i inne opowiadania" Wydawnictwo Publicat S.A.


No, powiedzcie mi, który chłopiec nie pokocha Bolka, Lolka i ich zabawnych przygód? Jeśli chodzi o książki dla chłopców, to powinna być pozycja obowiązkowa w domowej biblioteczce. Idealna dla młodszych chłopców, którzy fajne ilustracje i zabawne historie będą chłonęli z całych sił! U nas każde z opowiadań kończy się owacjami dla autora i śmiechem!


"Ekipa ratunkowa. Dopasuj i odpowiedz" Wydawnictwo Olesiejuk


Książka, która rośnie razem z chłopcem. W środku znajduje się 10 różnych pojazdów na przyssawkach a mały fan motoryzacji musi rozwikłać zagadki i odpowiednio je poukładać! 10 zadań, 10 kolorowych pojazdów i.... przynajmniej godzina ciszy w domu :D Zabawa wciąga a dziecko przy okazji uczy się co to jest karetka, straż pożarna czy amfibia! Historie powstają przy tym niestworzone. Muszę Wam to napisać - ta książka jest jednym z najbardziej trafionych prezentów, które Franek miał przyjemność dostać!


"Papierowe samoloty" Wydawnictwo AWM


Świetna!!! Idealna dla miłośników samolotów, chłopców marzących o pilotowaniu różnych modeli. Można z niej dowiedzieć się jak zrobić latające modele z papieru, jak sprawić by rzucone w powietrze wykonywały niesamowite akrobacje! Mało tego!! W książce opisanych jest 112 różnych samolotów i dołączono 87 papierów do ich składania! Takie książki dla chłopców to naprawdę wyjątkowa propozycja! Ja tylko czekam, aż Franek nieco podrośnie, żeby książka sprawiła mu ogromną frajdę. Póki co przeglądamy strony i sami wiemy jak odpowiadać na pytania: Dlaczego lata? Jak się robi samoloty? Ja książką jestem naprawdę zachwycona i wiem, że podarowana chłopcu w wieku - 6-12 lat spodoba się jeszcze bardziej!!


"Książę i żebrak" Wydawnictwo Sowa


Znacie tę historię, prawda? Ale co innego włączyć dziecku film, a co innego podarować mu książkę. Mark Twain zasłynął jako autor książek pełnych przygód. Idealnych dla chłopców małych i dużych. Tę książkę możesz spokojnie czytać swojemu dziecku przed snem albo zachęcić, żeby chłopiec przeczytał ją sam. I ja wiem, że to klasyka, że od wielu wielu lat gdzieś tam się przewija, jest wydawana w różnych wersjach. Ale jest to piękna historia, którą powinien poznać każdy chłopiec.

A jakie książki kochają wasze dzieci??

Nowszy post Starszy post Strona główna

3 komentarze :

  1. Piękne zestawienie. U nas chłopcy Bolka i Lolka lubią oglądać, jako książkę wolą Reksia :) Taka odmiana :) Za to takie bajki, jak te które opisałaś lub inne też są cudne. U nas nawet jest książka "Baśnie cygańskie. Gałązka z Drzewa Słońca" Jerzego Ficowskiego - baśnie opisane tam są bardzo ciekawe i w sumie nawet ja wciągam się w nie, bo jeszcze nigdy o nich nie słyszałam, a chłopcy wieczorami słuchają jak zaczarowani :)

    OdpowiedzUsuń
  2. superaste książki Norbert byłby zachwycony każdą z nich :-))

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajne zestawienie, my czytamy baśnie z serii najpiękniejsze opowiadania. Mój synuś wprost uwielbia książkę "Plastuś"

    OdpowiedzUsuń