logo

Aniołek Gabryś i Szymek rozrabiaka, Katarzyna Targosz

By | środa, maja 11, 2016 2 comments

Dzisiaj prezentuję pierwszą z trzech książek, które z przyjemnością chcę i mogę polecić - Aniołek Gabryś i Szymek rozrabiaka!Zdecydowanie jest to bajka, która odpowie dziecku na pytania o... Anioły :) Choć jest to niewielka książeczka, jej wartość czytelnicza jest ogromna. Bo w życiu każdego dziecka przychodzi moment, w którym pyta o Anioły i sprawy ziemsko-nieziemskie!

Katarzyna Targosz do tej pory była bardziej znana jako autorka powieści obyczajowych. Prezentowana bajka to jednak nie jej debiut. Wcześniej Kasia stworzyła piękne rymowane bajki, które możecie przeczytać w serii książek Zwierzaki Pocieszaki.

Ilustracje w książce są zachwycające, zupełnie inne niż w książkach, które do tej pory znalazły się na naszej półce - bardzo mi się podobają. W prosty sposób, wesołymi rymowankami każdy z nas może wyjaśnić dziecku kim są Anioły i jaka jest ich rola w codziennym życiu.

Mimo religijnego wydźwięku (no bo przecież Aniołek Gabryś), książkę polecam każdemu, bo jednak niesie wartości uniwersalne! Jakie? O tym, że szczęściu (Aniołom) trzeba pomagać, że nawet w zabawie dziecko powinno być ostrożne, ale też że nie należy krzywdzić zwierząt.

Moim zdaniem Aniołek Gabryś... może być idealnym dodatkiem do prezentu lub pamiątką z okazji chrztu świętego czy urodzin. Fantastyczna dla młodszych dzieci. Może stać się zalążkiem dialogu o sprawach, o których nie każdy z nas w dzisiejszym świecie potrafi rozmawiać. Dla rodziców wierzących książka może być wspaniałym wstępem do rozmów o Bogu czy modlitwy.

No i jestem przekonana, że niezależnie od tego jaki jest nasz świat wewnętrzny, wszyscy chcemy wierzyć w dobre Anioły, które podobnie jak Gabryś pomagają nam w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach. Ja w ciągu ostatnich lat poznałam tych Aniołów całkiem sporo :)

Tytuł: Aniołek Gabryś i Szymek rozrabiaka
Wydawnictwo: eSPe
Tu kupisz: Boskie Książki

Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze :

  1. Mamy książeczkę i bardzo lubimy :-) antyterrorystka

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za piękną recenzję! :* Bardzo się cieszę, że książeczka Wam się spodobała! :)

    OdpowiedzUsuń