logo

Lodówka termiczna PackIt - cukrzyca pod kontrolą

By | poniedziałek, czerwca 13, 2016 3 comments

Zbliża się lato i mamy coraz więcej bardzo ciepłych dni. Cukrzyca jest jedną z tych chorób, przy których trzeba dbać o leki i zdrowe, świeże jedzenie. Wszyscy wiemy, że w upalne dni bardzo trudno jest utrzymać niską temperaturę produktów i zabezpieczyć insulinę przed zepsuciem! Jest na to rada!


Insulina to białko, jest wrażliwa na zmiany temperatur. Niestety to, co określamy mianem temperatury pokojowej czyli 19-21 stopni Celsjusza, latem bardzo odbiega od normy. A cukrzyk przecież musi normalnie żyć i funkcjonować, przyjmować insulinę, która również w upalne dni musi zachować swoje właściwości.

Jednym z rozwiązań, które zapewnią nam spokojną głowę na cały dzień jest niewielka lodówka termiczna. Ta, której używamy z Franiem ma 4,4l pojemności. Zmieści się w niej: pen z insuliną, Glukagen, kanapki, mała butelka z wodą, jakiś deserek czy owoce.

Przede wszystkim jestem zachwycona jej designem. W przeciwieństwie do torby z kieszonką termiczną (opisywałam ją TUTAJ), posiada jedną komorę, któreś ścianki wyłożone są żelem chłodzącym. Torba ma materiał, który łatwo się czyści. Nie można do niej wkładać tylko ostrych przedmiotów, żeby nie uszkodzić ścianek. Dostępna jest w kilku różnych wzorach!

Franek uwielbia ją ze względu na jej "potworkowatość". Waga samej torby-lodówki 583g. Nosi się ją bez problemu. Towarzyszy nam od dłuższego czasu i naprawdę jest wygodna.

Jak działa lodówka PackIt?

Zasada działania jest bardzo prosta. Producent zaleca włożenie jej (po złożeniu ma wielkość książki) do zamrażarki na 12 godzin. Zyskujemy wówczas gwarancję utrzymania niskiej temperatury do 10 godzin w ciągu dnia!

Ja robię tak, że schładzam ją w zamrażarce lub wkładam do niej mocno schłodzone produkty. W ten sposób również utrzymuje temperaturę niższą niż otoczenie. Torba jest wodoodporna! Jakoś kontakt insuliny ze zmrożonym żelem do mnie nie przemawia i obawiam się, żeby nie przesadzić w drugą stronę. Jeśli jednak nosimy w niej samo jedzenie to nie ma problemu!
Dzięki klamrze przy rączce można ją doczepić do torby podróżnej - wtedy nie zgubi się na 100% ani jej nie zapomnimy lub przedłużyć pasek (trzeba tylko znaleźć lub uszyć takie dłuższy pasek z klamrą) i wtedy można ją nieść na ramieniu.

Gdzie sprawdzi się lodówka PackIt?

Sprawdzi się przede wszystkim w dłuższej podróży na wakacje czy na całodzienne wyjście na miasto, do zoo czy bawilandii. Plaża - super rozwiązanie - wrzucasz do lodówki pompę, insulinę i wszystko to, co chcesz zabezpieczyć przed upałem - do środka nie dostanie się ani ciepłe powietrze, ani piasek - nawet jeśli wpadnie do wody nic się nie stanie bo torba jest przecież wodoodporna! Dla mnie bardzo fajna sprawa - podoba mi się pod względem wizualnym i funkcjonalnym. W końcu nie trzeba pamiętać o przełożeniu wkładu z zamrażarki do torby a samą torbę jako niezbędnik jest ciężko zapomnieć :) Zabieramy ją ze sobą ostatnio na każde dłuższe wyjście z domu i nie zauważyłam żadnej uciążliwości w związku z jej używaniem.

Lodówkę bez problemu zamówicie w sklepie diabetyk24.pl!Modele PackIt są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach.
Dla ułatwienia podaję Wam link do wszystkich dostępnych lodówek PackIt w sklepie:


Nowszy post Starszy post Strona główna

3 komentarze :

  1. Super sprawa i nawet nie widziałam, że takie coś istnieje! Ostatnio się zastanawialiśmy w Biedronie nad zakupem lodówki turystycznej, ale za wielka była, jak na nasze potrzeby.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest świetna. Jestem pod wrażeniem!

    OdpowiedzUsuń
  3. Wygląda świetnie i fajnie, że jest składana. Pomyślę nad zakupem w przyszłości!

    OdpowiedzUsuń