logo

VIVI Cap, twój osobisty strażnik insuliny

By | czwartek, sierpnia 22, 2019 Leave a Comment

VIVI Cap to bezobsługowy, termoizolacyjny pojemnik na insulinę. Mamy go od dłuższego czasu i z satysfakcją muszę stwierdzić, że ta niewielka kosmiczna kapsuła daje radę!

Znacie ten schemat: wyciągam insulinę z lodówki, część fiolki pakuję do zbiorniczka w pompie a resztę odkładam w zacienione miejsce albo wraca do lodówki. Po jakimś czasie (przynajmniej u nas) pojawia się kilka fiolek do połowy pełnych a ja nie ogarniam, która jest najstarsza i którą wypada zużyć. Franek też dosyć często nie mogąc znaleźć zaczętej insuliny idzie na skróty sięgając po kolejną fiolkę. I tak wygląda marnotrawstwo w świecie diabetyka.
Będąc na penach też nie zawsze ogarniałam, kiedy dana fiolka została zaczęta. Sama biorąc zastrzyki przez kilka miesięcy musiałam pilnować, żeby lek był w lodówce a potem przyznam, że aplikacja zimnego nie należała do przyjemnych. Wolałam jednak ten sposób, niż ryzykować przegrzanie leku.
Kiedy pierwszy raz pokazałam VIVI Cap, kilka osób napisało, że to rozwiązanie tylko dla osób na penach i na pompie zupełnie nieprzydatne. Okazuje się jednak, że te osoby nie do końca miały rację!

Dla kogo jest VIVI Cap?
To rozwiązanie dla każdego diabetyka stosującego insulinę. Szczególnie pomocne osobom będącym na penach. Jednak i pompiarze docenią jego zalety. Jest to fajne rozwiązanie dla osób pracujących, ale również starszych. Bardzo (!) fajne dla dziecka, które pojemnik zabiera ze sobą do szkoły (waga niecałe 70g!) i podaje sobie insulinę. Pasuje do penów: Savvio-Lilly, Luxura, Luxura hd, Ergo II Lily, Clickstar-Sanofi, Novopen 4 i 5 - Novo.
Na czym polega działanie VIVI Cap?
Termoizolacyjny pojemnik na insulinę jest praktyczny, niewielki i lekki. Można go zawsze mieć przy sobie i być pewnym, że przechowana w nim insulina zadziała, bo nie została narażona na przegrzanie lub zamrożenie. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni pierścień/nakładkę i umieścisz pena z insuliną w pojemniku. Tyle. Resztę pracy wykonuje urządzenie a jego zadaniem jest utrzymanie insuliny w optymalnej temperaturze nawet jeśli na dworze jest upał lub mróz. Ty co jakiś czas naciskasz jeden guzik, by sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Jeśli świeci zielona lampka insulina jest bezpieczna.
Co zrobić kiedy lampka ViVI Cap świeci na czerwono?
Może się tak dziać przy mega przegrzaniu, niezwykle rzadko. Jednak i na to producent ma prostą radę - wystarczy potrzymać go przez 5 godzin w temperaturze niższej niż 26 stopni. Nie trzeba go ani wkładać do lodówki, ani szukać innych rozwiązań.
Czy VIVI Cap jest praktyczny?
Na naszym rynku pojawia się coraz więcej urządzeń mniej lub bardziej praktycznych. Po dłuższym czasie użytkowania mogę jedynie powiedzieć zupełnie uczciwie, że urządzenie nie ma żadnych wad.
Mimo, że jesteśmy na pompie, zabieramy go na dłuższe wyprawy oraz weekendowe wyjazdy. Do środka wkładam insulinę i nie martwię się o lodówkę, temperatury i tak dalej. Kiedy zachodzi potrzeba bez problemu podaję korektę penem a i insulinę do zbiornika aplikuję nie mocno schłodzoną z lodówki, ale po wyjęciu z VIVI Cap. Zredukowałam ilość zużywanych fiolek, bo teraz wiem, że ta, która jest w urządzeniu jest najświeższa i dziecko też to wie, nie musi grzebać w lodówce i otwierać kolejnej fiolki. Pojemnik sprawdza nam się i nad wodą i podczas podróży, więc chociaż korzystamy z pompy insulinowej a nie penów, jestem z niego bardzo zadowolona i idealnie wpasował się w potrzeby naszej stale podróżującej rodziny.
Ile kosztuje VIVI Cap?
Zapytam przewrotnie: ile jesteś w stanie zapłacić za bezpieczeństwo insuliny, która zawsze jest przy tobie? Ile fiolek insuliny dosłownie zmarnowało się od kiedy chorujesz? Ile razy pogubiłeś się w terminie ważności insuliny przebywającej poza lodówką? Ile pieniędzy zainwestowałeś w pojemniki, lodówki rozwiązania mające za zadanie schłodzić insulinę, żeby nie spotkała cię niemiła niespodzianka? 
No właśnie :) Teraz możemy porozmawiać o cenie! VIVI Cap kosztuje 339 zł. To dużo. Niektórzy powiedzą, że kupa kasy. Urządzenie jednak jest tak zaprojektowane, żeby mogło działać latami a nie kilka miesięcy. W perspektywie lat i wydatków poniesionych na zakup innych rozwiązań chłodzących to już wcale nie aż tak dużo.
Gdzie można kupić VIVI Cap?
Urządzenie jest dostępne w internetowych i stacjonarnych sklepach medycznych, ich listę znajdziesz TUTAJ. Możesz go zdobyć także u mnie, bo specjalnie dla Cukromaniaków udało mi się zdobyć jeden VIVI Cap, który mogę komuś podarować.
Chcesz razem ze mną testować VIVI Cap? 

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze :