logo

Przełamać domową nudę - zabawy dla dzieci

By | niedziela, stycznia 25, 2015 Leave a Comment


Dlaczego weekendowy relaks ma oznaczać święty spokój od dzieci?! One tak naprawdę czekają na to, aż rodzice znajdą chwilę czasu, żeby poświęcić im sto procent swojej uwagi. Nie traktuj zabawy z dzieckiem jak zło konieczne, poświęcenie czy ciemną stronę rodzicielstwa. Wręcz przeciwnie - wykorzystaj szansę, żeby lepiej je poznać!Czekasz na weekend. W końcu to czas, w którym będziesz mogła odpocząć. Ale nie jest tak łatwo jak planowałaś. Każdy rodzic to słyszał: NUDZI MI SIĘ. I trzeba wypracować kompromis pomiędzy spełnieniem oczekiwań dziecka i własną chęcią odpoczynku. Są jednak takie zabawy dla dzieci, które dają im wiele radości a rodzicom pozwalają docenić ten wspólny, kreatywnie spędzony czas. Przygotowałam dla Was kilka propozycji.

Poza domem


Jedną z nich jest oczywiście aktywność na dworze. I tak naprawdę nie ma złej pogody na to, aby wyjść z domu. Wiosną szukanie pierwszych zmian w przyrodzie, latem hasanie do woli na placach zabaw, robienie baniek mydlanych, jesienią zbieranie kasztanów i pięknych, kolorowych liści na bukiety, a zimą... no cóż... jeśli jest śnieg to spacer z sankami a jak nie ma to zawsze się coś wymyśli.

Wyprawa do bawilandii. Świetna alternatywa na wyjście z domu w niepogodę. Twoje dziecko wyhasa się wśród dzieci i zwiedzi magiczną krainę zabaw, a Ty... na spokojnie wypijesz kawę i być może nawet przeczytasz kilka stron ulubionej książki lub przejrzysz na spokojnie facebooka :P A jeśli jesteś szaloną mamą zaczniesz podbijać kolorowy świat ze swoim dzieckiem i odkryjesz, że sprawia Ci to prawdziwą przyjemność

Zabawy dla dzieci w domu


Twoje dziecko uwielbia kiedy poświęcasz mu uwagę. A kocha cię sto razy mocniej kiedy robisz z siebie głupola. Wykorzystaj to i wspólnie przygotujcie zabawę. Powycinaj z papieru różne kształty i bawcie się w pieczenie papierowej pizzy. Narysujcie, wytnijcie i pokolorujcie krążki salami, pomidora, plasterki sera, kawałki szpinaku, cebulki i co tylko lubicie na pizzy a potem zmieńcie swój dom w smakowita pizzerię. Niech dziecko zbierze zamówienia i przygotuje dla Ciebie pizzę z takimi składnikami jak lubisz. A może włączycie do zabawy mini kuchnię i będziecie gotować dla siebie nawzajem??

A może pokażesz dziecku jak Ty bawiłaś się w dzieciństwie?? Przypomnij sobie zabawy takie jak:
Stary niedźwiedź mocno śpi
Kółko graniaste
Ciepło-Zimno

Jeśli dziecko jest starsze możesz pobawić się z nim w kalambury :) Zacznij rysować kółka... Może to rower a może samochód. A może jednak oczka ulubionej lali?? Dzieci kochają zgadywanki, zwłaszcza, jeśli udaje im się zgadnąć, co jest na rysunku

Dyskoteka Pana Jacka :) Bo kto nie lubi tańczyć?? Zaprezentuj swojemu dziecku śmieszny taniec-wygibaniec. Niech ono pokaże Tobie jak pięknie się rusza. Wspólnie spędzicie czas aktywnie i wesoło... Potem z przyjemnością zalegniecie na kanapie i poczytacie książeczki lub zobaczycie fajną bajkę. Może nawet utniecie sobie drzemkę.... ;)

Chwilę spokoju zapewni Ci kawałek sznurka i koraliki. Maluchy lubią nawlekać, tworzyć korale, bransoletki, plątać kolorowe nitki i ozdabiać nimi swoją mamusię. Nie zostawiaj jednak dziecka bez opieki bo koraliki, mogą trafić niekoniecznie na sznurek ;)

Mam nadzieję, że chociaż jedna z tych kilku propozycji zabaw, które wybrałam zainteresuje ciebie i twoje dziecko. My zdecydowanie najbardziej lubimy zabawę w restaurację i ciepło-zimno! Jeśli tylko nie jesteśmy poza domem ;)


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze :