logo

Mikołajki w Grodzie Kraka (część 1)

By | niedziela, grudnia 13, 2015 4 comments
Rzutem na taśmę załapałam się na mikołajowe spotkanie organizowane przez Klaudię (Niezłe Ziółko) i Paulinę (Energiczna Mama). Nie jestem blogerką doświadczoną w spotkaniach towarzyskich, ale to było wyjątkowe. Mieliśmy jechać i pomóc małemu Oliwierowi - podopiecznemu fundacji Słoneczko.

Kiedy okazało się, że na miejscu spotkam się z Kaśką (Matka na Szczycie), Magdą (MamaO) i Anią (Mama Cukiereczki), aż nie mogłam się doczekać. Wiedziałam, że są to fajne babeczki i będzie wesoło. Atmosfera była iście świąteczna. Stoły przygotowane do biesiadowania dzięki Bacówce. Ale przecież nie o jedzenie ani o prezenty (których dostaliśmy mnóstwo) chodziło. Jadąc do Krakowa czekałam na tę świąteczną atmosferę, życzliwe uśmiechy, wymianę chociaż kilku zdań z innymi blogerkami. Bez spinki, bez statystyk, bez zastanawiania się kto, co i jak :) No i bez lansu bo czym tu się lansować... blogiem o małym cukrzyku i jego mamie, która jest na wiecznej diecie bez większych efektów?? :D

Oczywiście jak to my... zaliczyliśmy spóźnienie i niski cukier na wejściu. Na miejscu zaskoczyła mnie ilość ludzi, jaka przybyła na spotkanie! Restauracja Trastevere bardzo się jednak postarała o to, żebyśmy mieli odpowiedni klimat i miejsce do swobodnej integracji.
Zaczęliśmy od stworzenia własnej pizzy - na to Franek czekał cały tydzień. Profesjonalny kucharz zdradził nam tajniki wyrabiania pizzy. Franek był zachwycony a danie pyszne! Dziękujemy fundacji My Pacjenci za pyszną przygodę w ramach projektu Głodni Zmian! Idealnym uzupełnieniem warsztatów był wykład Pani Dietetyk, która prawiła bardzo mądrze, mimo, że warunki do prowadzenia wykładu były wyjątkowo utrudnione przez harmider i biegające dzieci :) Miało to jednak swój urok!

Potem zniknęłam... na spotkanie dotyczące sztuki wykonywania makijażu. Dziewczyny z bloga Ładna Mama podzieliły się z nami swoją wiedzą i wykonały piękny makijaż jednej z nas.

Były też warsztaty z fotodepilacji zorganizowane przez Depil Concept Polska oraz niezwykle ciekawe spotkanie z przedstawicielem sklepu Małe ABC, który pokazał nam jak wybierać i prawidłowo montować foteliki samochodowe. Tutaj panowie wiedli prym i wykazali się wyjątkową ciekawością!

Chwilę na złapanie oddechu i możliwość do pogaduch z moimi kochanymi dziewczynami miałam dzięki firmie animacyjnej Ani-Mania, Kreatywne zabawy, uśmiechnięte i zaangażowane dzieci, no i pięknie wymalowane buźki. To wszystko dzięki Ani-Manii!! Franek był zachwycony i chodził ze Spidermanem na buzi przez 2 dni... Ania zrobiła pyszny i przepiękny tort, pod którego wrażeniem byliśmy chyba wszyscy! Tworzy cuda prawdziwe, o czym możecie się przekonać w Słodkiej Krainie Czarów!

No a potem był najprawdziwszy Święty Mikołaj. Dzieci aż oniemiały jak z wieeeeelkiego kartony zaczął wyciągać prezenty! Franek swoją kaczką był zachwycony, choć w pierwszej chwili stwierdził "ale ja o taką kaczkę nie pisałem listu..." :P Dzięki firmie LEOMARK wszystkie nasze dzieciaczki dostały prezenty! Dziękujemy! Piękna, kolorowa kaczucha siedzi w naszym brodziku a moje dziecko co chwilę znika w łazience... Aż się boję rozliczenia za wodę :P

Sponsorów i firm, które wsparły Mikołajki w Grodzie Kraka było tak wielu, że ich listę umieszczam na końcu tego wpisu, pod zdjęciami. Jeśli chodzi o mnie, kilka rzeczy naprawdę mi się spodobało i zaintrygowało. Myślę, że warto im poświęcić osobny post (nawet jeśli darczyńca o to nie prosił), bo są to rzeczy warte polecenia! Przygotowujcie się więc na ciekawy styczeń - będą recenzje książek, batonów, kosmetyków i rzeczy, które mnie zaskoczyły :D

A teraz najważniejsze!! Podczas spotkania dziewczyny zorganizowały zbiórkę pieniędzy na chorego Oliwiera, podopiecznego Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko". Jeśli ktoś z Was może, bardzo proszę w imieniu organizatorek spotkania i swoim o wsparcie Oliwiera . Nam udało się uzbierać ponad 2000zł!!!!!!!!! Bo wiecie... Nie ważne są prezenty i całą ta otoczka. Ważne jest, żeby mieć serce i chcieć dzielić się z innymi. Ja wspomagam na tyle, na ile mogę. Sami wiecie jak u nas jest, ale staram się walczyć o to, żeby w budżecie domowym wysupłać coś dla tych, którzy pomocy potrzebują najbardziej. Daje mi to ogromną radość! I Wam też to polecam :D Przelew możecie zrobić tak:
Konto fundacji Słoneczko: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 
z dopiskiem „na leczenie Oliwiera Sopata 111/S"
A teraz galeria z Mikołajek w Grodzie Kraka! I sponsorzy :)
Warsztaty robienia pizzy zorganizowała Fundacja My pacjenci oraz restauracja Trastevere

Mój ulubiony kubek od pocztakubkowa.pl!
Fantastyczny tort zrobiła Słodka Kraina Czarów
Leomark był w tym roku Naszym Świętym Mikołajem! Dziękujemy :)
Organizatorki Mikołajek w Grodzie Kraka - Klaudia i Paulina. Bardzo Wam dziękuję za wspaniałą sobotę!
drewnianedodatki.pl, redro.pl
plakaty4you.pl - jeden z plakatów "zamieszka" w naszym przedpokoju :)
Magnetic words, co prawda trafił nam się zestaw dla dziewczynki, no ale jakoś go spożytkujemy :)
Czyżby Cysiowa Manufaktura i Fiorino coś mi sugerowały? Decodad-super komin! Jurajska zadbała o wodę dla dzieci!
Zmiany zmiany - o nich jeszcze napiszę! ;)
Leżę i pachnę, Provag, Oillan, Twoje włosy nasza pasja, i-Apteka.pl, Kerabione zadbały o nasze zdrowie i urodę!
Partnerzy spotkania Mikołajki w Grodzie KrakaPatroni medialni:
Parenting.pl Parenting.pl
Blomedia.pl / Dziecko.Blomedia.pl  Blomedia.pl
babyonline.pl babyonline.pl
Tatento.pl - załóż fotostronę swojemu dziecku Tatento.pl- załóż fotostronę swojemu dziecku
Miasto Dzieci Miasto Dzieci
Mamo Pracuj Mamo Pracuj

Mam Spotkanie - najciekawsze wydarzenia z Twoich okolic Mam Spotkanie- najciekawsze wydarzenia z Twoich okolic

Nowszy post Starszy post Strona główna

4 komentarze :

 1. Super fotki! Aż się poczułam, jakbym na chwilę wróciła w ten niesamowity dzień ;)
  A ja właśnie czytam książkę "Zimowe dzieci", którą dostałam wśród prezentów i jest MEGA!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak milutko. I nawet ja na fotkę się załapałam. hihi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam się zapisać na to spotkanie ale termin akurat wypadł w tym samym czasie co uroczystość rodzinna :-)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać, że spotkanie było super! No i zazdroszczę tych warsztatów z wyrobem własnej pizzy! Franek super sobie radził z pizzą :)

  OdpowiedzUsuń