logo

Womanifesto, czyli kobiety dla kobiet

By | środa, czerwca 26, 2019 1 comment

Womanifesto to projekt stworzony przez kobietę dla kobiet.

  Gdybyś miała stanąć na scenie lub przed kamerą, czy potrafiłabyś opowiedzieć swoją historię? Każda z nas ją ma, prawda? Każda coś przeżyła, przez coś przeszła lub właśnie przechodzi. Kształtujemy swoją kobiecość nie tylko poprzez to, jakie jesteśmy, ale czego doświadczamy. Doświadczenia mogą być przyjemne, ale i te trudne, chyba nawet bardziej, mają wpływ na to jakie jesteśmy, jaki jest nasz wygląd zewnętrzny i jak postrzegają nas inni ludzie.
Nie wiem czy ja potrafiłabym i zebrała się na taką odwagę, żeby pokazać światu swoją historię całą sobą. To wymaga ogromnej odwagi i akceptacji siebie samej. Dlatego podziwiam i całym sercem wspieram kobiety, które biorą udział w projekcie Womanifesto.

Ilona Bekier-Ekwa, choreografka, zainspirowana historiami kobiet, które poznawała podczas swoich licznych warsztatów tanecznych, postanowiła stworzyć dla nich bezpieczną przestrzeń do pracy nad emocjami i ciałem. Zebrała grupę kobiet z różnych środowisk, w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami, kobiet które wspierają się nawzajem. Womanifesto to opowieść o różnych odsłonach kobiecości, o każdej z nas. 

Spektakl opowiada prawdziwe historie, które napotkały uczestniczki w trakcie swojego życia. Kobiety Womanifesto dzięki wspólnej pracy znajdują w sobie odwagę, pokonują bariery, strach i lęki, aby podzielić się nimi z publicznością w bardzo intymnym i emocjonalnym przedstawieniu. Pokażą widzom prawdę, wrażliwość i siłę kobiecości. 


Spektakl jest tworzony przez kobiety, ale dedykowany kobietom i mężczyznom - każdy przeżyje tą artystyczną podróż w inny sposób i będzie w stanie odkryć cząstkę siebie.
Tegorocznym finałem projektu jest występ na festiwalu artystycznym Danz Art Festival na Sycylii w miejscowości Ragusa. 
Planujemy także wystąpić w Warszawie. 
Aby nabrać rozmachu, projekt Womanifesto i kobiety go tworzące potrzebują naszego wsparcia.
Instytucje chętne, aby je wesprzeć, proszone są o kontakt: bekierekwa@gmail.com 
Instagram: @womanifesto_ibe 

Ty też możesz wesprzeć projekt i dodać rozpędu kobietom Womanifesto, zamanifestować swój podziw dla kobiecości, wystarczy, że wejdziesz TUTAJ ;)Nowszy post Starszy post Strona główna

1 komentarz :

  1. Bardzo interesujący pomysł. Jestem ciekawa końcowego efektu.

    OdpowiedzUsuń