logo

Reflexa - skarpety do zadań specjalnych

By | wtorek, grudnia 03, 2019 Leave a Comment

Skarpety są bardzo ważnym elementem naszej garderoby, jednak rzadko zwracamy uwagę na to, że ich noszenie może mieć aspekt zdrowotny.

Kupując skarpety najczęściej kierujemy się ich kolorem, wzorem, rozmiarem. W drugiej kolejności zwracamy uwagę na cenę i ich jakość. Tymczasem okazuje się, że noszenie skarpet, w których stopa ma problem z oddychaniem, powstają otarcia lub takich, które ześlizgują się podczas chodzenia może generować problemy.
Otarcia, pocące się, nieprzyjemnie pachnące stopy, niekontrolowane złuszczanie naskórka, grzybice, brak prawidłowego mikrokrążenia to cena, jaką płacimy próbują oszczędzać, kupując byle jakiej jakości skarpety,
Na stopy szczególnie powinny uważać osoby, które mają cukrzycę typu 2, problemy z krążeniem, wiecznie chłodne stopy.

Kilka miesięcy temu w moje ręce trafiły skarpety firmy Reflexa, których używam regularnie, ponieważ rozwiązały one mój problem z wiecznie zimnymi stopami. Zdecydowałam się na grube skarpety wyższe (szare) i niższe (czarne). Czarne "ukradł" mi mąż! Dałam, je również do przymierzenia rodzinie, która stwierdziła, że wygodny w nich jest brak szwów a materiał sprawia, że stopa szybko robi się ciepła. No i co tu dużo gadać, przyjemnie się w nich chodzi i siedzi na kanapie czytając książkę ;)

Cieszę się też, że moje odczucia fizyczne potwierdzają badania skarpet oraz to, że są one technologicznie zaprojektowane i wykonane genialnie! O co chodzi?
Chodzi o to, że są to skarpety medyczne:
zwiększają przepływ krwi - poprawa mikrokrążenia
dotleniają komórki - zwiększają dotlenienie po kilkunastu minutach od założenia
regenerują tkanki - ważne dla diabetyków, osób ze stopą cukrzycową, neuropatią, zaburzeniami krążenia, ale również osób po kontuzjach
utrzymują ciepło - gdy jest zimno utrzymują ciepło a podczas uprawiania sportu odprowadzają jego nadmiar, nie doprowadzając do przegrzania.
dają komfort - przynoszą ulgę w bólu, zmniejszają uczucie mrowienia, pieczenia, odprężają stopy.
działają antybakteryjnie - zapewniają stopie higienę, eliminują nieprzyjemne zapachy, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

W ofercie firmy znajdziecie produkty stworzone dla osób mających problemy ze stopami jak i świetną opcję dla osób uprawiających sport. Pełną ofertę zobaczycie tutaj
A ja tak po ludzku napiszę wam, że są one warte polecenia i mogą być fantastycznym prezentem dla kogoś bliskiego! 
 

 
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze :